Bu Hafta Vizyona Giren Filmler / 29.09.2017 | bibaksana My title

Bu Hafta Vizyona Giren Filmler / 29.09.2017

Sinema

Written by:

Views: 425

Bu hafta Türkiye’deki sinema salonlarında 3’ü yerli 7 film ve bir belgesel vizyona giriyor.

Kurtlar Vadisi Vatan, Firardayız ve Damatlar Koğuşu haftanın Türk filmleri.

İşte bu hafta vizyona giren filmler

Anne

Dram,  Gizem,  Korku

121 Dak.

Darren Aronofsky

Jennifer Lawrence,  Javier Bardem,  Michelle Pfeiffer, Ed Harris,  Domhnall Gleeson

Darren Aronofsky

Konusu:

Şehir ve insanlardan uzakta, kendi halinde bir hayatı olan bir kadın (Jennifer Lawrence) ve eşinin (Javier Bardem) sakin hayatı, eve gelip yerleşen gizemli bir çiftten sonra hiçbir şekilde eskisi gibi olmayacaktır.

Suspiria

Gerilim,  Gizem,  Korku

92 Dak.

Dario Argento

Jessica Harper,  Stefania Casini,  Flavio Bucci,  Miguel Bosé,  Alida Valli

Dario Argento,  Daria Nicolodi

Konusu:

Amerikalı genç bale öğrencisi Suzy, dünyaca ünlü özel bir bale okulunda öğrenim görmek için Almanya’daki Kara Ormanlar bölgesine gelir.

Garip bir yer olan okula başladıktan bir süre sonra Susy’nin arkadaşı olan öğrencilerden biri, korkunç bir şekilde öldürülür…

Suspiria filmi, 40. yılı şerefine 35 mm negatifinden restore edilmiş haliyle Türkiye’de gösterime giriyor.

Ay’ın Sırrı

2015 – Fransa

Komedi

107 Dak.

Antoine Bardou-Jacquet

Rupert Grint,  Ron Perlman,  Robert Sheehan,  Stephen Campbell Moore,  Eric Lampaert

Dean Craig,  Antoine Bardou-Jacquet

Konusu:

Uzay yarışında Sovyetler Birliği’ne büyük bir moral üstünlük kurmak isteyen ABD hükümeti, Ay’a insan çıkarmayı kafasına koymuştur.

Ancak her ihtimale karşılık bir tane de sahte aya çıkış filmi çekmek isteyen CIA, ajanlarından Tom Kidman’ı (Ron Perlman) İngiltere’ye gidip zamanın ünlü yönetmeni Stanley Kubrick’le anlaşarak filmi çektirmekle görevlendirir.

Ancak burada Kubrick’in menajeriyle değil de menajerinin kuzeni Jonny (Rupert Grint) ile karşılaşması ve Kubrick yerine bambaşka biriyle tanıştırılarak kandırılması, işleri iyice karmaşık bir hale getirecektir.

Firardayız

Komedi

Tolga Baş

Çetin Altay,  Burak Satıbol,  Ferit Aktuğ,  Burcu Binici, Mehmet Özgür

Yücel Öztürk

Konusu:

Hapishanede aynı koğuşta kalan 3 arkadaş, yıllarca uğraştıktan sonra bir tünel kazmayı başararak hapisten kaçmayı başarmıştır.

Ama yıllardır herhangi bir işte çalışmadıklarından hayatlarını sürdürebilecek parayı çalışarak kazanmaları icap ettiğinde çok zorlanırlar.

Hiçbir işte dikiş tutturamayan 3 kafadar sonunda mafyaya girerler, ancak burada da başlarını belaya sokmaktan kurtulamazlar.

Kurtlar Vadisi Vatan

Aksiyon,  Casusluk,  Macera,  Suç,  Politik

105 Dak.

Serdar Akar

Necati Şaşmaz,  Sinem Öztürk,  Cahit Kayaoğlu,  Erhan Ufak,  Nezih Işıtan

Necati Şaşmaz,  Cahit Kayaoğlu,  Alper Erze,  Murat Koca

Konusu:

Kurtlar Vadisi Vatan filminde 15 Temmuz 2016 darbe girişimi gecesi yaşanan bazı olaylar beyazperdeye aktarılacak.

Özellikle o gece Türkiye’nin kritik bir sınır bölgesinde olanlar, orada yaşayan insanların Polat Alemdar’la ortak çabalarıyla mücadeleleri anlatılacak.

Filmin darbe girişimi sonrası Kurtlar Vadisi: Darbe adıyla çekileceği açıklanmış, ancak isim hakkına Temmuz’dan önce başvurulduğunun ortaya çıkmasıyla birlikte bu isimden vazgeçilmişti.

Lego Ninjago

Animasyon,  Aksiyon,  Komedi

Charlie Bean,  Bob Logan,  Paul Fisher

Dan Hageman,  Bob Logan,  Kevin Hageman,  Paul Fisher

Konusu:

Ninjago kentinde yaşayan Lloyd ve 5 yakın arkadaşı, dışarıdan bakıldığında sıradan gençler gibi görünseler de aslında önemli bir sırrı taşımaktadırlar.

Bu gençler, Sensei Wu’nun önderliğinde çalışan gizli ninjalardır.

Dünyayı ele geçirmek isteyen kötü kalpli Garmadon Ninjago’yu tehdit ettiğinde, aynı zamanda Garmadon’un oğlu olan Lloyd, ninja arkadaşları ve Sensei Wu, zorlu bir mücadelenin içine girecektir.

Benim Varoş Hikayem

Belgesel

89 Dak.

Yunus Ozan Korkut

Yunus Ozan Korkut

Adana’nın kenar mahallelerinde yaşayan birbirinden enteresan insanların öyküleri, Benim Varoş Hikayem filminde bir araya geliyor.

Ücreti karşılığında her maçta şike yapabilen amatör futbolculardan, usta kuş hırsızlarına, feminist muhtarlardan gönlü salaş bar fedailerine bütün bu ilginç karakterler, kendilerini ve meziyetlerini açık yüreklilikle anlatıyor.

Damatlar Koğuşu

Dram,  Suç

İlker Savaşkurt

Musa Can Pekcan,  Barış Atay,  Caner Erdem,  Halit Karaata,  Diyar Karadaş

Mehmet Kala

Konusu:

Tecavüz, taciz ve benzeri cinsel suçlardan hüküm giyenlerin kaldığı koğuşlara, hapishane jargonunda ‘damat koğuşu’ denmektedir.

Bu koğuşlardan birine tecavüz suçlamasıyla getirilen Yusuf, burada hayatın ne kadar zor olduğunu, dayak, işkence ve diğer mahkumların yarattığı korkunun nasıl sıradan bir unsur olduğunu her gün biraz daha fazla görecektir.

3000+ ABONE ARASINA KATIL

Haftalık bültenimize abone olun, yeni içerikleri kaçırmayın.

Abonelik işleminiz tamamlandı.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

İlginizi Çekebilir

Türk Değil Kore Dizileri! Anne, Hayat Şarkısı, Kiraz Mevsimi, Güneşi Beklerken, Baba Candır, No 309, Seviyor Sevmiyor, Kiralık Aşk... Her biri Kore dizileri alınıp uyarlanarak ...
Anne “Öldür” Dedi, Sevgili “Öldürdü”! Hatice Taşkı... Ve Hatice Taşkın'ın katili yakalandı. Hatice'nin katil zanlısı Soner Aktaş'ın İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından yurt dışına çıkmaya çalıştığı s...
Nisan Ayı Kanalların Gün Birinciliği Karnesi! Diziler, yarışma programları, reality show'lar derken kanallar arasında kıyasıya bir yarış var. Zira herkes rating listelerindeki birinciliğin peşi...
Haziran Ayı Kanalların Gün Birinciliği Karnesi!... Haziran ayını geride bıraktığımız ve  tüm kanalların yaz sezonun için hazırladıkları projeleri bir bir görücüye çıkardığı şu günlerde, hadi gelin şöyl...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.