"Kalp Atışı" Dizisi "Hakan Ekinci" Cinayetinde İpucu Oldu! | bibaksana My title

“Kalp Atışı” Dizisi “Hakan Ekinci” Cinayetinde İpucu Oldu!

AnasayfaProgramlar

Written by:

Views: 1437

Kalp Atışı  ile Hakan Ekinci cinayeti arasındaki bağ, cinayeti çözecek mi bilinmez ama dün yayınlanan Gerçeğin Peşinde programında tüyler ürperten bir bilgiye ulaşıldı.

Bu bilgiye geçmeden önce Hakan’ın ölümüyle ilgili biraz bilgi vermek istiyorum.

İstanbul Esenyurt’ta aile apartmanında yaşayan 13 yaşındaki Hakan Ekinci, 25 Temmuz günü saat 15.00 sularında üst kattaki amcasının evine gitti.

Burada yemek yiyen Ekinci, daha sonra evine geçti ve oturma odasında bulunan bilgisayar başında oyun oynamaya başladı.

Ondan sonra ne olduysa oldu ve ağabey Ersin eve geldiğinde korkunç manzarayla karşılaştı.

Hakan’ın boğazında 2 defa dolanmış şekilde bir sargı bezi bulunuyordu ve boğularak öldürülmüştü.

Peki Hakan intihar mı etti yoksa cinayete mi kurban gitti?

Önce tüm gözler bir bilgisayar oyununa çevrildi.

Zira Hakan’ın bilgisayar başında çok fazla vakit geçirdiği ve oynadığı oyunların dünya çapında bu tip olaylara sebebiyet verdiği örnekler var.

Oyunlardan birinde 50 güne yayılmış çeşitli görevlerden oluşan ve gençlere, kendilerine acı vermeleri, korku filmi izlemeleri, gece yarısı uyanmaları gibi talimatlar veriliyor.

Son “görev” olarak ise kendi hayatlarına son vermeleri isteniyor.

Tüm dünya genelinde şimdiye kadar iki yüzü aşkın kişinin oyun oynayarak öldüğü belirtildi.

2016 yılı Kasım ayında tutuklanan oyunun yaratıcısı  21 yaşındaki Rusya vatandaşı Philipp Budeikin, çıkarıldığı son duruşmada, toplumda temizlik yaptığını söyleyerek, kurbanlarını “biyolojik atıklar” olarak tanımladı.

Ancak Hakan Ekinci‘nin anne ve babası, çocuklarının oyun nedeniyle ölmesinin mümkün olmadığını söylüyorlar.

Ayrıca Hakan bulunduğunda ki yatış şekli, ellerinin duruşu intihar ihtimalini ortadan kaldırıyor gibi.

Bilgisayar yanında ikinci sandalye

Cinayet şüphesini güçlendiren bir diğer neden de, Hakan’ın ağabeyinin, Hakan ölmeden önce eve geldiğinde bilgisayarın başında tek sandalye olduğunu söylemesi.

Zira Hakan’ın cenazesi bulunduğunda ikinci bir  sandalye daha olduğu fark ediliyor.

Ve birde kapı kırma mevzusu var…

Yenge Yeter, Hakan’ı evin kapısını kırarken gördüğünü söylüyor ama apartmanda kapı kırma gürültüsünü duyan kimse yok.

Ayrıca Hakan kapıyı eğer denildiği gibi kırdıysa, kardeşinin cenazesini bulmak üzere gelen ağabey Ersin Ekinci, o zaman niye kapıyı kırmak için o kadar uğraştı.

Öyle ya kırık kapıyı açmak çok kolay olmalıydı.

hakan ekinci

Ve asıl şaşırtıcı bilgi dün ortaya çıktı…

Hakan Ekinci öldüğünde bilgisayarında bir dizinin 4. bölümü açıkmış.

Program esnasında isim verilmedi ama dizi Kalp Atışı.

Aile Hakan’ın bu diziyi izlemeyeceğini söylüyor.

Asıl ilginç olan olaysa, dün programa katılan Hakan’ın kuzeni Serkan’ın telefonunda bu dizinin izlendiği, her bölümün olduğu ancak sadece 4. bölümün olmadığı ortaya çıktı.

Serkan’ın yanında getirdiği telefon annesi Arife’ye ait.

Arife işe giderken telefonu yanında götürürken, eve geldiğinde de çocukları kullanıyormuş.

Serkan ben bu diziyi izlemiyorum açıklamasında bulundu.

Ablaları ise annelerinin telefonundan izlediklerini kabul ettiler.

Peki dizinin 4. bölümünün telefondan izlenmemiş olması ve Hakan’ın bilgisayarında Kalp Atışı 4. bölümün açık olması bir  tesadüf mü?

Bir diğer tüyler ürperten bilgi de bölümün içeriğinde iki tane boğma sahnesinin olması.

Biri yastıkla, diğeri de elle…

Hani bu kadar mı denk gelir yahu demeden edemiyor insan.

Birileri doğruyu söylemiyor, net bilgi.

Aile üyelerinin çelişkili açıklamaları var.

Dün yayınlanan programda, amca Saffet’in kızlarından Sevgi ile yapılan telefon görüşmesinde, Serap Paköz‘ün “babaannenizin bu iş ortaya çıkmadan pılınızı pırtınızı toplayıp gidin demesi,  Hakan öldükten sonra mı önce mi diye sorduğunda”, Sevgi “ölmeden önce” diye cevapladı ve der demez de, babası Saffet kızın elinden telefonu aldı.

“Çocuk bayıldı” diyerek açıklamada bulundu.

Zira o güne kadar hep, “Hakan’ın ölümünün ertesi günü bize bunu söyledi” demişlerdi.

Yani baba kızını susturmak istedi ve susturdu.

Sonuç olarak; Hakan ya görmemesi gereken bir şey gördü ya da bir kazanın kurbanı oldu.

Tek dileğim, sezon başından beri her konuya atlayıp bir tane bile çözemeyen ve fikr-i takip kısmında zayıf kalan Gerçeğin Peşinde programının, hiç değilse Hakan Ekinci cinayetini çözmesi.

serap paköz

Gerçeğin Peşinde TV8 ekranlarındaki yolculuğuna 28 Mayıs’ta başladı.

Yani program, 2. 5 aydır yayında.

Hande Çinkitaş cinayeti, Çağla Tuğaltay cinayeti, zehirlenip zehirlenmediği belirsiz Hatice Özkan, Kırklareli’nin Babaeski ilçesinde oturan zihinsel engelli Güray Tosun, 40 günlük evliyken ortadan kaybolan Özkan Yılmaz, ağaçtan düşüp öldü denilen ama sonra kardeşinin başına vurarak ölmesine sebebiyet verdiği iddia edilen Halil Özgen, Muş’un Malazgirt ilçesinde ortadan yok olan Fariz Yıldırım, Kastamonu’nun Keloğlu köyünde kaybolan ve bir senedir haber alınamayan Seher Gül, Balıkesir Savaştepe İlçesi Karacalar Mahallesi’nde cinayete kurban giden Tuğçe ve Büşra,  Bağcılarda yol ortasında kurşunlanarak öldürülen Metin ve şimdide 13 yaşındaki Hakan Ekinci.

Öyle ufak tefek kayıp mevzularını da buraya yazmıyorum.

2.5 ay için bu kadar dosya çok fazla.

Sanki Müge Anlı yeni sezona başlamadan, “tüm konuları biz işleyelim de ona kalmasın” der gibi hareket ediyorlar.

Ne gerek var.

Bu sefer de işte tam da böyle güvenilirliklerinden yiyorlar.

Ve açıkçası, Hakan Ekinci‘nin ölümünde de sonuca varamazlarsa, fena halde çuvallamış olacaklar.

Ayrıca psikiyatrist Tanju Sürmeli nerede?

Emniyet’ten emekli cinayet araştırma uzmanı Orhan Kemiksiz nerede?

Programın iki önemli ismi bir anda yok oldu, “yoklar çünkü” diye açıklayan yok.

Hoş, uzmanlarını kaybedip onu bile sonuca bağlayamayan Gerçeğin Peşinde programından, cinayetleri çözüp sonuca bağlamasını beklemek de, bizlerin saçmalığı olsa gerek.

Sanırım bu iki isimle ilgili açıklama yapmamalarının nedeni de, tıpkı cinayetlerde olduğu gibi,  Adli Tıp Kurumu‘ndan sonuç bekleniyor olması.

3000+ ABONE ARASINA KATIL

Haftalık bültenimize abone olun, yeni içerikleri kaçırmayın.

Abonelik işleminiz tamamlandı.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

İlginizi Çekebilir

Kalp Atışı Farklı Bir Proje Ama… Öncelikle şunu belirtmeliyim ki; Kalp Atışı, Kore yapımı Doctors dizisinden uyarlama bir proje değil. Her ne kadar yapım şirketi öyle olduğunu iddi...
Bayramda Hangi Diziler Yayınlanmayacak, Hangileri ... On günlük bayram tatili, televizyon önünde zaman geçiren izleyici sayısını ister istemez düşürüyor. Hal böyle olunca, kanallar da bazı dizileri yay...
Show TV’nin Hangi Dizisi Final Yapıyor! Ve bir beklenen son daha geldi çattı. Kalp Atışı 28. bölümü ile final yapıyor. Açıkçası kötü reytinglerine rağmen çok bile dayandığını düşünüyor...
Televizyon Dünyasından Haftanın Haberleri 14.05.2... Deli Gönül'ün Çekimleri Başladı! Başrollerinde Murat Ünalmış ve Tuvana Türkay’ın yer aldığı Fox Tv'nin yeni dizisi “Deli Gönül”ün çekimleri başladı. ...

4 Responses to " “Kalp Atışı” Dizisi “Hakan Ekinci” Cinayetinde İpucu Oldu! "

 1. Derya dedi ki:

  Gerçeğin Peşinde programı ile ilgili yazınızla düşüncelerimize tercüman oldunuz. Seyrettikçe sinir hastası olacak duruma geldik. Özellikle de Hakan Ekinci olayında iyice yüzlerine gözlerine bulaştırdılar. Zaten Serap Hanım kesinlikle olayları takip etmede de, olayları sorgulamada da çok başarısız.Tek yaptığı sıkıştıkça yaşlı ve hasta olan babaanne Habibe Hanım’a yüklenmek, saldırmak güya her şey onunla ilgiliymiş. Kadıncağız torununa mı üzülsün yoksa kendisine yapılan bu mesnedsiz suçlamalara, haksızlıklara mı sürekli kadın feryad ediyor beni bırakın suçluyu bulun diyor ama dinleyen yok. Bir de bir yalancı şahit buldular. Babaanne 3.30da ağlıyordu Hakan öldü diye.Her şeyi biliyormuş güya . O zaman her şeyi saklamak isteyen biri niye ağlayıp karşı komşuya bile söylesin? Üstelik ölüm saati 5.30 iken sonra bu yalancı şahidin de yalanları kapatıldı. Anne Gülizar Hanım zaten oğlunun acısını sanki bir tarafa bırakmış bu elim olayı, babaanneye saldırmak ,suçlamak için kullanıyor gibi.Bütün kinini kusuyor adeta. Bu arada savcılıktan bir açıklama beklemek gibi bir delil gibi kaygısı yok. Kesin konuşuyor. Zamanında çok yakın olan fırınlarında geç saatlere kadar çalışırken arada gelip çocuğunu yoklasaydı keşke diğer aile bireylerini ilgisizlike suçlamak, onlar yaptı demek yerine .Bir beklese anne, baba ve tabi Serap Hanım ,gerçek deliller ve şahitler olmadan doğrudan suçlamasalar daha iyi olacak.

  • teks dedi ki:

   niye yanlış konuşuyorsunuz serap hanım çok başarılı biri sadece aile bireyleri yalan bilgi veriyorlar bu işte çok can yanıcak izleyin serap hanım tabiki sıkıştırıcak işini yapıyor babaanneyide kullanıyolar bence aile fertlerinden bazıları saffet ve serdar ı gözüm tutmadı.kızlardada var bi şüphelerim oyunla kaza veye görmemesi gereken birşeyi görmüş büyük ihtimaller içinde oyun için çocuğa yön vermiş biride var gibi gösterilmiş çıkıcak enende sonunda

 2. cano dedi ki:

  hakanın ağabeyleri daha uzun sorgulansa…babaannenin suçlu olduğuna inanmıyorum kadıncağız daha fazla hırpalanmasa?

 3. B dedi ki:

  Olay tam aydınlanmadan o yaptı filan diyip kimsenin günahını almamak lazım Serap hanım ın da arkasından konuşmayalım o da işini yapıyor sonuçta

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.