RTÜK Başkanı'ndan Evlilik Programı Açıklaması | bibaksana My title

RTÜK Başkanı’ndan Evlilik Programı Açıklaması

AnasayfaHaberlerProgramlar

Written by:

Views: 639

Yayınlanan KHK sonrası evlilik programları kaldırılacak mı kaldırılmayacak mı sorularıyla kafalar iyice karıştı.

Bir tarafta evlilik programlarının yasaklandığı konuşulurken, diğer yanda da evlilik programları değil 0800’lü hatlarla arkadaş bulma programlarının yasaklandığı konuşuluyor.

RTÜK yetkililerinin, evlilik programlarının yasaklanmadığını ancak bu ve diğer programlarda yaşanacak yayın ihlallerinin artık lisans iptaline kadar yaptırımlara tabi olacağını belirttiğine dair haberler basına yansısa da RTÜK Başkanı’ndan son dakika açıklaması geldi.

Rtük Başkanı’ndan Açıklama

RTÜK Başkanı Prof. Dr. İlhan Yerlikaya hurriyet.com.tr’ye yaptığı açıklamada, “Hukuk müşavirliğine bir çalışma yaptırıyoruz. Yarın inceleme bittikten sonra kamuoyuna bir açıklama yapacağız. Biz zaten bu programları istemiyoruz, bunu daha önce de açıkça söyledik“ açıklamasında bulundu.

Genel Kanı

Her ne kadar henüz OHAL kapsamında 690 sayılı KHK ile evlilik programlarının yasaklanıp yasaklanmadığı netleşemese de, genel kanı yayıncılığın artık cesaret isteyen bir iş haline geldiği yönünde.

Zira televizyonlar ekran karartma ve lisans iptali ile karşı karşıya,

Yayınlanan KHK’nın 8.maddesinin 3 fıkrası dışındaki tüm fıkralara göre, bir yıl içinde 20’den fazla ihlal eden radyo veya televizyonların yayını 5 güne kadar durdurabilecek.

Bir yıl içinde aynı ihlalin tekrarı halinde, yayın 5 günden 10 güne kadar durdurulabilecek.

İhlalin ikinci tekrarında ise yayın lisansının iptaline karar verilebilecek.

Programların yayını veya yayın süreli durdurulan medya hizmet sağlayıcı, yaptırımın tebliğine rağmen kararın gereklerine aykırı olarak yayınlarına devam ederse lisans iptaline karar verilebilecek.

Kısmetse Olur’dan Yeni Açıklama

Tüm bu kafa karışıklığı içerisinde “Kısmetse Olur” programının resmi instagram hesabından programın devam edeceğine dair açıklama yapıldı.

 

3000+ ABONE ARASINA KATIL

Haftalık bültenimize abone olun, yeni içerikleri kaçırmayın.

Abonelik işleminiz tamamlandı.

Bir hata meydana geldi, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

İlginizi Çekebilir

Yaz Sezonunun Yeni Dizileri! Kış sezonun dizileri birer birer final tarihlerini açıklarken, yaz sezonunun yeni dizileri de geri sayıma başladı. Kimi proje oyuncularını belirlem...
“4 Kadın Zamanı” Programında Ayrılık K... Derya Tuna, Hade Ataizi, Eylül Öztürk ve Seda Akgül 'ün sunduğu ve benim çok sevdiğim (!) "4 Kadın Zamanı"programından yaprak dökümü başladı. Ayrıl...
Tam Evlilik Programlarından Kurtulacağız Derken, S... Fox TV'de yayınlanan Seda Akgül'ün sunduğu "Ne Seninle Ne Sensiz" bu hafta beş bölümü geride bıraktı. İlk bölümden itibaren, sabrettim ve izledim. ...
Ve Seda Sayan Cinayet Programı “Artık Susma&... Sanırım artık cinayet programlarının da suyunun çıkacağına emin olabiliriz. Seda Sayan'ın programının adı, Artık Susma... Yayın tarihi ve saati,...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.