Yayınlanan 2 Yeni KHK ile Evlilik Programları Yasaklandı! | bibaksana

Yayınlanan 2 Yeni KHK ile Evlilik Programları Yasaklandı!

HaberlerProgramlar

Written by:

Views: 1231

Esra Erol, Seda Sayan ve Zuhal Topal‘ın başını çektigi izdivaç programları kökten yasaklanıyor, yasaklanacak mı  soruları uzun zamandır gündemi meşgul ediyordu.

TBMM’de evlilik programlarını araştırması için kurulan komisyonla bu işin daha da uzayacağı düşünülürken,

Hükümet sorunu kökten çözmek için harekete geçmiş ve evlilik programlarını yasaklayacak Kanun Hükmünde Kararname (KHK) için hazırlıklar başlamıştı.

Az önce OHAL kapsamında yayınlanan 2 KHK ile  evlilik programları yasaklandı.

İşte yayınlanan KHK’da evlilik programlarıyla ilgili bölüm; 
Radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde, arkadaş bulma amacıyla kişilerin tanıştırıldığı ve/veya buluşturulduğu türden programlara, takviye edici gıdalar ve benzeri destekleyici ürünler de dâhil olmak üzere herhangi bir ürünün ilgili mevzuatına aykırı olarak sağlık beyanıyla satışına, pazarlanmasına ve/veya reklamına, sohbet, arkadaşlık ve eş bulma hatlarının ve hizmetlerinin tanıtımına yer verilemez. Katma değerli elektronik haberleşme hizmet numaraları, yerel aranır numaralar, benzeri özel içerikli hizmetlere ilişkin numaralar ile özel ücrete tabi diğer sabit ve mobil numaralar kullanılmak suretiyle, izleyici ve dinleyicileri yanıltıcı ve/veya haksız kazanca neden olacak şekilde yarışma, çekiliş, lotarya ve benzeri adlar altında ödül ve ikramiye taahhüt edilemez ve bu yöntemle ürün tanıtımı, satışı ve pazarlaması yapılamaz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir